Telefon

0216 594 75 00

Telefon
Hemen Teklif Al

Program Modülleri

Şantiye Yönetimi

Dimsay yazılımı üzerinden Şantiye bazlı olarak verileri giriş yapabilir ve Şantiye seçimleri ile detaylı raporları analiz edebilirsiniz. Hangi aracın hangi şantiyede bulunduğu, Şantiye Lokasyon, Şantiyede kaç araç olduğu, arızalı veya servis bekleyen araçlar gibi birçok veri bilgisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Şantiyede çalışan personelleri ve yaptığı tüm operasyonları takip edebilir ve raporlayabilirsiniz.

Stok Yönetimi

Makinalarda kullanılan tüm parçaların stokları stok yönetimi üzerinden girilmektedir. Yedek parça eklemede Birim, Tedarikçi firma, Parça ismi, Stok kodu gibi birçok alan sistem üzerinden tanımlanabilmektedir.

Sarf Malzeme Yönetimi

Stok haricinde kullanılan Sarf malzemelerinizi takip ettiğiniz ekranlardır. Sarf olarak geri dönüşü olmayan malzemeler Sarf Malzeme yönetim ekranlarından takip edilmektedir.

Makine Yönetimi

Makine yönetimi ile hangi makinanın ne zaman arıza yaptığı, hangi personelin arızayı bildirdiği, arızanın kaç gün içinde çözümlendiği ve arıza sıklıkları Dimsay üzerinden takip edilebilir. Bu avantajı ile makinaların arıza oranları ve maliyetleri (Zaman / TL. ) olarak hesaplanabilmektedir. Verimsiz olan makinalar şirket envanterinde tekrar değerlendirilebilmektedir.

Arıza Havuzu

Arıza havuzunda Şantiyede bulunan iş makinaların arıza bildirimleri takip edilmektedir. Arızayı bildiren kişi, arıza bildirim saati, arıza açıklaması, arızanın görsel resimleri vb. birçok veri bilgisi Arıza Havuzlarında beklemektedir. Havuz içinde bekleyen, tamamlanan, parça bekleyen gibi statülerde arızanın durumu takip edilebilir ve izlenebilir.

Checklist

Sahada bulunan İş Makinası operatörleri makinada sürüşe başlamadan önce her makine için ayrı ayrı önceden belirlenen Checklist üzerinden aracın durumunu kontrol ederek sürüşe başlar. Checklist içinde araç ile uygun olmayan maddeleri işaretlemez ve arıza bildir butonu ile anlık olarak arıza bildirimi sağlar.

QRKOD

Sürücü iş makinasını kullanmadan önce makine üzerinde bulunan QRKOD etiketini kendi uygulaması üzerinden okutarak sürüşe başlar.

Bakım Tanımlama

Makinalar için ayrı ayrı bakım saatleri tanımlanabilmektedir. Makinaların Mekanik, Standart vb. bakım basamakları kullanıcılar tanımlayabilir ve bu bakımlar için zaman periyotlarını yazılım üzerinden takip edebilirler.

İş Makinası Çalışma Süreleri

Her makine için ayrı ayrı çalışma süreleri tanımlama ekranlarından yapılabilmektedir. Makinaların çalışma saatlerine göre bakım ekranlarında bakımı gelen araçlar, bakımı geçen araçlar veya hangi aracın hangi bakıma kaç saat kaldığı gibi kritik ve önemli detaylar depolanmaktadır. Bakım süresi gelen araçlar Mail veya SMS ile kullanıcılara bildirilmektedir.

Arıza Analiz Yönetimi

Dimsay size arızların analiz edilmesi konusunda tam destek sağlamaktadır. Arıza analiz yönetimi ile hangi aracın ne zaman arıza yaptığı, hangi parçaların ne zaman değiştirildiği ve değiştirilen parçaların ne kadar süre kullanıldığı gibi geniş bir veri bilgisine ulaşabilirsiniz.

Personel Yönetimi

Personel yönetim ekranları ile hangi aracın hangi personel tarafından kullanıldığı, personelin işe giriş tarihleri, hangi şantiyede görev aldığı ay içinde kaç tane arıza bildiriminde bulunduğu hangi marka araçlarda hangi arıza bilgilerini oluşturduğu gibi birçok veri bilgisine Dimsay ile ulaşabilirsiniz.

Duyuru Yönetimi

Duyuru yönetimi ile sistemde kayıtlı olan personel ile düzenli iletişim halinde kalabilirsiniz. Tüm duyurularınızı Duyuru Yönetim paneli üzerinden yapabilirsiniz.